انار !!

طعم سال 1397

در فرهنگ غنی ما ایرانیان، پیش از آن که انار یک میوه باشد به عنوان دارو کاربرد داشته است و طبیب بزرگ ایرانی بوعلی سینا در کتاب قانون خود می نویسد: « انار از میوه هایی است که تمام قسمت های آن خواص دارویی دارد ». هر چند ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان انار جهان محسوب می گردد، اما عدم دسترسی به این میوه در مناطق مختلف و در طول سال، استفاده از محصولات متنوع فرآوری شده از این میوه بهشتی را با اقبال عمومی همراه ساخته است.

اقدامی نوآورانه از ماگنولیا
چرا ماگنولیا طعم انار را به عنوان طعم سال 1397 انتخاب کرده است ؟!

دکتر محسن برکتین

مدیرعامل و مدیر واحد تحقیق و توسعه ماگنولیا

« به دلیل مشکلاتی از قبیل هسته گیری، بار میکروبی و قارچی، عدم سهولت استفاده و در دسترس نبودن انار در تمام فصول سال استفاده مستقیم از این میوه در صنایع مختلف غذایی تقریبا ناممکن است. از این رو تقاضا برای استفاده از یک طعم دهنده طبیعی و سالم، با طعم و عطر واقعی انار توسط فعالان صنایع غذایی به طور چشمگیری افزایش یافته است ».

شرکت دانش بنیان طعم و عطر ماگنولیا در نزدیکی شهری قرار دارد که به دلیل انارستان های وسیع و گسترده، کیفیت بالای میوه انار و اختصاص بیشترین سهم صادرات این میوه، به شهر یاقوت های سرخ ایران مشهور است. شهر ساوه با دارا بودن بیش از 11000 هکتار باغات انار به طور متوسط سالانه 150 هزار تن محصول انار برداشت می کند.

شرکت طعم و عطر ماگنولیا با بهره گیری از این پتانسیل خدادادی و تکیه بر دانش متخصصین خود طعم دهنده بی نظیری برای انار طراحی و به مرحله تولید رسانده است.

دکتر موسوی مدنی

پزشک و رئیس هیئت مدیره ماگنولیا

با توجه به فرآیند عصاره گیری و مراحل تولید، این طعم دهنده طبیعی خواص مشابه میوه انار را داراست. سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند باعث کاهش آسیب های پوستی ناشی از اشعه UV، ارتقاء سیستم ایمنی بدن با تحریک گلبول های سفید خون و در نهایت کاهش کلسترول خون گردد. این طعم دهنده حاوی ویتامین های C ، K ، B5 و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، روی، منیزیم و فسفر است که به کاهش استرس، اختلالات عصبی و حتی آلزایمر کمک می کند .

بیشترین کاربرد این طعم دهنده می تواند در صنایع نوشیدنی از جمله آبمیوه ها و دمنوش ها باشد. همچنین به همت کارشناسان واحد اپلیکیشن شرکت ماگنولیا این طعم دهنده در محصولاتی نظیر آب نبات، ژله، پاستیل، بستی و حتی سس تست شده است و نتایج بسیار خوبی در تحلیل های ارزیابی حسی بدست آورده است.

دکتر علی فخاریان

تکنیسین آنالیز دستگاهی ماگنولیا

از دیرباز ایرانیان به منظور استفاده از خواص میوه انار، آب آن را تغلیظ و به رب انار تبدیل می کردند. اما این امر موجب تغییر در پروفایل بویی آن می شود به طوری که بوی تازگی آن به بوی پختگی و ترشی تخمیری تبدیل می گردد. به علاوه استفاده از فرآیند حرارتی روباز در تولید رب موجب تضعیف بوی انار از طریق تبخیر مولکول های بویی می گردد و همچنین حرارت تخریب ویتامین ها و ترکیبات مغذی انار را به همراه خواهد داشت. اما طعم دهنده طبیعی انار ماگنولیا با حفظ ترکیبات و مواد موثره مفید حس تازگی، عطر واقعی و مزه نسبتاً گس انار تازه را دارد.

همین الان می توانید درخواست نمونه بدهید
درخواست نمونه