بلاگ

دانستنی های طعم ، عطر و رنگ های خوراکی

طعم دهنده های مصنوعی چطور عمل می کنند؟

طعم دهنده های مصنوعی چطور عمل می کنند؟

هر چیزی که ما استشمام می کنیم  باید حاوی ترکیبات شیمیایی فرار باشد. ترکیبات شیمیایی بخار شده به سلول های حسی درون بینی متصل شده و آنها را فعال می کنند. در مورد حس چشایی نیز ترکیبات شیمیایی باعث فعال شدن جوانه های چشایی در فرد می شوند.

طعم دهنده ها از چه چیزی ساخته می شوند؟

طعم دهنده ها از چه چیزی ساخته می شوند؟

آزمایشگاه های ساخت طعم معمولا دارای یک قفسه آزمایشگاهی، یک ترازو و تعداد زیادی بطری کوچک حاوی ترکیبات معطر هستند. این ترکیبات معطر همان عصاره های طبیعی اند که از ترکیبات گیاهی و مواد شیمیایی آروماتیک (مصنوعی یا طبیعی) به دست می آیند. تمامی ترکیباتی که برای ساخت طعم دهنده های خوراکی استفاده می شوند باید برای آن دوزی که قرار است استفاده شوند تاییدیه داشته باشند. 

غذاهای طبیعی در مقابل غذاهای مصنوعی: کدامیک واقعا ایمن تر است؟

غذاهای طبیعی در مقابل غذاهای مصنوعی: کدامیک واقعا ایمن تر است؟

آیا ما به عنوان انسان بخشی از طبیعت نیستیم؟ آیا هوش و توانمندی ذهنی ما بخشی از طبیعت نیست؟ اگر محصولات حاصل از حیوانات را جزء گروه طبیعی دسته بندی می کنیم چرا نباید محصولاتی که حاصل از هوش و توانمندی ذهنمان است را نیز در گروه مواد طبیعی دسته بندی کنیم؟ 

تشدید کننده و بهبود دهنده طعم بیسکویت ماگنولیا تشدید کننده و بهبود دهنده طعم بیسکویت ماگنولیا

تشدید کننده و بهبود دهنده طعم بیسکویت ماگنولیا

طراحان طعم شرکت طعم و عطر ماگنولیا در واحد تحقیق و توسعه این شرکت، با بررسی ویژگی های طعمی انواع بیسکویت و واکنش هایی که تحت تأثیر دما، طعم و مزه بیسکویت را ایجاد می کنند، تشدید کننده ای را برای طعم بیسکویت طراحی و در اختیار تولید کنندگان این محصول قرار دادند.

اعداد یا کدهای سری E چیستند؟ آیا شما باید در رژیم غذایی تان از آنها اجتناب کنید یا خیر؟

اعداد یا کدهای سری E چیستند؟ آیا شما باید در رژیم غذایی تان از آنها اجتناب کنید یا خیر؟

"اعداد سری E" که در لیست مواد اولیه غذاهای بسته بندی مشاهده می کنید جایگزین ترکیبات شیمیایی یا افزودنی های غذایی خاص هستند. این مواد برای بهبود رنگ، طعم، بافت و یا جلوگیری از فساد غذا مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت جانسون بیبی  : گرایش به ایمنی مهم تر از گرایش به

شرکت جانسون بیبی : گرایش به ایمنی مهم تر از گرایش به "طبیعی بهترین است" می باشد

دیوید میس (David Mays) پدر دو کودک و مدیر ارشد بخش مشارکت های علمی بین الملل در شرکت جانسون است می گوید: در حالی که بسیاری از والدین برای فرزندان خود محصولات طبیعی را می خواهند، اما همیشه مواد طبیعی و ارگانیک برای کودکان انتخاب هایی بی خطر و ایمن نیستند.