طعم های مورد علاقه ی کودکان در آبنبات کدامند؟

1397-01-15

گرایشات و سلایق بزرگسالان در مورد طعم های محصولات شیرینی و شکلات همواره در حال تغییر هستند. با این حال، طعم های محبوب کودکان در مورد آبنبات به صورت شگفت آوری عمومی و کلی هستند، خواه آن آبنبات یک خوراکی کاملا طبیعی باشد، یا یک ترکیب سفت و چسبنده باشد، یا یک خوراکی جویدنی مثل تافی و یا یک شکل جدید از آبنبات های شیرین به شکل پودری یا شربت باشد.

طعم های محبوب خوراکی های دوران کودکی کدامند و طراحان طعم (فلیوریست) چطور باید مزیت های مربوط رو شناسایی کنند؟

نقطه شروع این لیست با سیب سبز است. طعم سیب سبز را می توان از مواد اولیه طعمی مثل اتیل لوولینات طبیعی تولید شده با روش های پیشرفته بیوتکنولوژیک، که یک ماده شیرین ولی تا حدی ترش مزه است تولید نمود و می توان آن را در تمام انواع آبنبات ها از نوع سفت تا ژله ای یافت. در میان انواع مختلف آبنبات، آنها رایج ترین نوعی هستند که می توانند تبدیل به جایگزین های ترش می شوند.

مورد بعدی انگور است که می توان آن را در محصولات آبنباتی با استفاده از متیل آنترانیلات طبیعی تولید شده با روش های پیشرفته بیوتکنولوژیک، باز تولید کرد. در حالی که علاقه کودکان به طعم انگور در طول سالیان متمادی تغییر نکرده است اما روشی که تولیدکنندگان طعم برای تولید طعم انگور استفاده می کنند عوض شده است. در حال حاضر طعم های طبیعی بیشتری وجود دارند، که آن ها را بیش از گذشته تبدیل به یک گزینه عالی برای طیف گسترده ای از کاربردها کرده اند.   

در روندی که ممکن است برای برخی تعجب آور باشد. تمشک از نظر محبوبیت هم از سیب و هم از انگور محبوبتر است. طعم شیرین، مزه ی ترش، و عناصر طعمی توت مانند راسبری کتون طبیعی تولید شده با روش های پیشرفته بیوتکنولوژیک توانسته اند حتی راه خود را به محصولات شیرینی و شکلات غیرخوراکی مانند بابلگام (bubblegum) نیز باز کنند. افزایش محبوبیت طعم تمشک در آبنبات های مخصوص کودکان، بازتاب دهنده این واقعیت است که بسیاری از شرکت های تولید کننده آبنبات، اکنون طعم تمشک را به عنوان طعم پایه در آبنبات های متنوع طعم دار میوه ای عرضه می کنند.

مورد بعدی، در یک رقابت نزدیک برای کسب مقام چهارم، تولیدکنندگان طعم (فلیوریست ها)، طعم پرتقال و طالبی را خواهند یافت. در حالی که این طعم ها همیشه جایگاه خود را در میان دلپذیرترین طعم های آبنبات حفظ کرده اند ولی از نظر میزان محبوبیت در نوسان هستند.

شاید در حال حاضر بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان طعم پی بردن به این موضوع باشد که آنقدری که امکان نوآوری برای طعم های دیگر آبنبات وجود دارد برای طعم پرتقال و طالبی وجود ندارد. شاید انتخاب طعم های هم خانواده، بهترین راه برای ایجاد نوآوری در این شکل کلاسیک باشد. طعم لیمو ترش، لیمو شیرین یا طعم مرکبات به طور کلی می توانند جایگزین های بسیارمناسبی برای طعم پرتقال باشند، در حالی که طعم ها و ترکیبات زیادی از خانواده ملون (melon) برای تولیدکنندگان طعم وجود دارد که بتوانند آزمایش و ارزیابی کنند. 

در جایگاه شماره 2 و شماره 3 به ترتیب توت فرنگی و گیلاس هستند. گاهی اوقات طعم های قرمز رنگ به خاطر شیرینی شان شناخته شده و محبوب می شوند. انواع گونه های طعم های کلاسیک توت فرنگی و گیلاس و نیز بسیاری از جایگزین های طبیعی مثل آنهایی که با روش های پیشرفته بیوتکنولوژی از استرابری فورانون (Strawberry Furanone) تهیه می شوند، در بین کودکان بسیار محبوب هستند.

در میان لیست محبوبترین طعم های آبنبات برای کودکان، کدام طعم جایگاه اول را بدست می آورد؟

 جای تعجب نیست که طعم مخلوط میوه ها جایگاه اول را به خود اختصاص می دهد. مخلوط میوه های ساده، مخلوط میوه های گرمسیری و سایر مخلوط های میوه، طعم های تازه، نوآورانه و بسیار سرگرم کننده هستند. در حقیقت آن ها را هر جایی در صنایع شیرینی و شکلات حتی در طیف وسیعی از آبنبات چوبی ها تا انواع تافی می توان یافت. اما چه چیز آنها را برای تولید کنندگان طعم، جذاب کرده است؟ شاید به این خاطر است که روشهای زیادی برای فرموله کردن طعم مخلوط میوه ها وجود دارد. پس مشاهده آنها در جایگاه اول زیاد هم سخت نیست.

 

منبع

http://www.adv-bio.com/kids-favorite-candy-flavors/